Office 365 w chmurze

Office 365 w chmurzePrzedsiębiorstwo Microsoft działa już od 40 lat i w tym czasie zdążyło wypuścić na rynek wiele ciekawych produktów i usług, które dzisiaj można określić mianem klasycznych lub legendarnych i z których wiele do dnia dzisiejszego jest doskonalonych i przedstawianych użytkownikom w nowej i lepszej odsłonie.

Tak jest na przykład z pakietem biurowym, z którego dzisiaj można korzystać w postaci subskrypcji i usług określanej jako Office 365. Warto wiedzieć, że Office 365 to zestaw programów biurowych, które dostępne są w tak zwanej chmurze. Chmura oczywiście jest stworzona dzięki odpowiedniej technologii Microsoft i umożliwia korzystanie z programów tej firmy w rożnych miejscach i w dowolnym czasie, na różnych komputerach i urządzeniach mobilnych. Takie rozwiązanie znacząco może zwiększać mobilność użytkownika, przede wszystkim pracowników jakiejś firmy, bo głównie dla firm przeznaczona jest ta usługa.

Dodatkowe programy

Producent zastrzega, że jego produkty są niezawodne i można z nich korzystać, czując pełen komfort bezpieczeństwa. W pakiecie Office 365 znajduje się wiele ciekawych programów i innowacyjnych rozwiązań. Jednym z nich jest na przykład Exchange Online, czyli produkt stanowiący hostowaną skrzynkę poczty elektronicznej. Jest to wygodne rozwiązanie dla wielu firm, które zwiększa mobilność pracowników i efektywność ich pracy, ale również pozwala na wprowadzenie oszczędności w danej w firmie.

Bezpieczeństwo poczty

Poczta Microsoft jest bezpieczna w działaniu, ponieważ jest objęta działaniem odpowiedniego programu antywirusowego, który zabezpiecza prywatność korespondencji przed niechcianymi gośćmi. Ponadto w poczcie tej dostępny jest profesjonalny film antyspamowy, który skutecznie rozróżnia wiadomości, które chcemy przeczytać, a których sobie nie życzymy otrzymywać na skrzynkę pocztową. Z poczty tej można korzystać w dowolnym miejscu, mając tylko komputer lub urządzenie mobilne. Inna ciekawą usługą z Office 365 jest Sharepoint Online, również przeznaczona dla firm. Sharepoint Online to swojego rodzaju biblioteka, w której przetrzymywać można różnego rodzaju dokumenty oraz aplikacje o charakterze biznesowym. Jest to innowacyjne połączenie wirtualnego dysku z narzędziami biurowymi.

Oczywiście pakiet Office 365 w chmurze to znacznie więcej nowoczesnych rozwiązań, które mogą przydać się w każdej firmie, w której potrzebny jest szeroki zakres profesjonalnych narzędzi biurowych.

Podobne wpisy:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz