Paczka w bezpiecznych rękach

Paczka w bezpiecznych rękachWysyłając przesyłkę pierwszym kryterium na jakie patrzymy jest to, żeby dotarła ona bezpiecznie, drugim czas w jakim ma dotrzeć, a trzecim będzie cena. Zajmiemy się ostatnim kryterium. Wśród wielu firm oferujących usługi przewozowe, oprócz poczty polskiej prym wiodą też inne placówki kurierskie. Najbardziej znane to DHL UPS i GLS. Koszt wysyłki naszej paczki będzie zależał od jej wymiarów, wagi, miejsca, do którego chcemy ją wysłać, a także czasu w jakim chcemy paczkę dostarczyć.

Cennik DHL jest warunkowany przede wszystkim wagą przesyłki, ale paczki muszą też spełniać uniwersalny wymagania wymiarowe. Możemy wykupić w tej firmie także usługi dodatkowe takie jak np. ubezpieczenie paczki lub etykietę, że należy się z nią obchodzić bezpiecznie, ponieważ zawiera podatną na uszkodzenia zawartość. Możemy także skorzystać z bezpłatnej usługi śledzenia paczki, ale musimy posiadać jej numer, który dostaniemy przy złożeniu zamówienia.

Jak to działa w UPS ?

UPS swoje przesyłki dzieli głównie pod względem czasu w jakim mają być dostarczone. Cennik UPS jest bardzo konkurencyjny, a firma ta zawiera dobrą ofertę dla przesyłek zagranicznych. Ciężar i wymiary też są tu brane pod uwagę, a nasze paczki można śledzić internetowo. Kolejną znaną firmą na naszym rynku jest GLS. Oferuje ona odbiór naszej przesyłki w tzw. ParcelShop-ie. Możemy też łatwo wyszukać taki punkt w najbliższej nam lokalizacji. I tu, tak jak w poprzednio omawianych firmach możemy śledzić przesyłkę. Kurier GLS jest bardzo łatwo dostępny i można bezproblemowo dogadać się co do godziny odbioru, lub wysyłki paczki. Firma ta posiada też bardzo rozbudowany punkt obsługi klienta i przydatną info-linie.

Bez wychodzenia z domu

Żyjemy w czasach, w których żeby wysłać przesyłkę nie trzeba nawet wychodzić z domu. Wystarczy telefon, komputer, lub inny sprzęt z dostępem do internetu i resztę możemy powierzyć kurierowi. Usługi kurierskie są bardzo rozbudowane, możemy ubezpieczać paczki, śledzić je czy oznaczać odpowiednimi etykietami co do zawartości, przesyłać paczki w obrębie jednego miasta, na terenie kraju, Europy i świata, np. przesyłając paczki do Niemiec. Oferty firm są bardzo konkurencyjne, a ich cennik zadowoli nawet największych dusigroszów.

Podobne wpisy:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz