Pizza: najpopularniejsze dodatki

Pizza: najpopularniejsze dodatki

Daniem, które przywędrowało do nas z Włoch jest pizza. Kraków jest natomiast jednym z tych miast, w którym zjemy ją bez najmniejszego problemu. Polacy kochają pizzę za jej niezwykły aromat, bogaty smak, a także to, że każdy znajdzie taką, która idealnie wpisze się w indywidualny gust kulinarny.

W polskich pizzeriach natrafimy na rozmaite propozycje. Zobaczmy, jakie dodatki cieszą się wśród Polaków największą popularnością.

Mięso

Wielu z nas w ogóle nie wyobraża sobie pizzy bez mięsa. Najczęściej wybieramy pizzę z szynką. Lubimy również taką z kiełbasą, a także salami. W wielu pizzeriach serwowana jest pizza z kurczakiem, a także z mięsem z kebaba. Chętnie stawiamy też na boczek, który sprawia, że pizza jest naprawdę soczysta.

Pieczarki

To dodatek obowiązkowy podobnie jak mięso. Dla większości Polaków dobra pizza po prostu musi mieć pieczarki. Uważamy, że to właśnie dzięki nim pizza zyskuje wyjątkowy aromat.

Oliwki

Wielu z nas bardzo lubi oliwki. Z pizzą komponują się one doskonale. Stawiać można zarówno na oliwki zielone, jak i czarne.

Zioła

Trudno w ogóle wyobrazić sobie pizzę bez ziół. To dzięki nim zyskuje ona wyjątkowy smak i aromat. Do ziół dodawanych do pizzy najczęściej zalicza się bazylię oraz oregano. Zwłaszcza oregano podkreśla smak pizzy. Świetnie komponuje się z sosem pomidorowym, który na pizzy jest po prostu obowiązkowy. Dodając zioła, trzeba pamiętać, że należy zachować umiar. Kiedy będzie ich zbyt dużo, pizza może stać się lekko gorzka, a tego efektu oczywiście każdy chciałby uniknąć.

Czosnek

Jest tak samo niezbędny, jak zioła. Czosnek jest niezwykle aromatyczny, lekko ostry, wyrazisty w smaku. Dzięki niemu pizza smakuje jeszcze lepiej. Najczęściej czosnek dodaje się do sosu pomidorowego, którym pokrywa się placki przed położeniem pozostałych składników.

Wymienione składniki to oczywiście nie wszystko, co możemy znaleźć na pizzy. Wskazaliśmy jednak te, które są najbardziej popularne. Z pewnością każdy miłośnik pizzy ma również swoje ulubione dodatki, dzięki którym pizza zyskuje jeszcze lepszy smak.

Więcej na https://www.pizzadominium.pl/lokale/katowice

Podobne wpisy:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz