Podział sektorów rynku

Podział sektorów rynku

Mało która firma obecnie kieruje swoje produkt dosłownie do każdego. Oczywiście można byłoby mnożyć przykłady takich właśnie firm jednak bardzo ciężko jest opracować produkt który można sprzedawać dla wielu bardzo zróżnicowanych grup konsumentów.

Przykładem może być tutaj na przykład coca – cola, której produkty sprzedają się na całym świecie, jednak najczęściej spotyka się taką sytuację iż firmy kierują swoje produkty do konkretnych grup konsumentów.

Profil potencjalnego odbiorcy

Kryterium podziału może być tutaj wiek, płeć miejsce zamieszkania, zarobki czy też nawet poglądy jakie mają dane osoby. Jednak ustalenie profilu potencjalnego odbiorcy to jedno, a odpowiednie dotarcie do niego to już zupełnie inna, o wiele trudniejsza kwestia. Dlatego też aby zadanie to sobie ułatwić coraz więcej firm stawia na popularne portale społecznościowe. Bardzo często więc facebook dla firm staje się niezwykle ważnym i skutecznym narzędziem marketingowym. Także dlatego że promocja na facebooku jest maksymalnie ułatwiana firmom, które zdecydują się na przykład na stworzenie specjalnej strony fanowskiej. To jak stworzyć fanpage jest dokładnie opisane w krótkich, zamieszczonych w samym serwisie poradnikach. Oczywiście każda taka strona musi być stworzona w oryginalny, odpowiedni sposób.

Oferowane produkty

Powinna mieć „to coś” dzięki czemu fani będą w stanie ją zauważyć. Osoby które odwiedzają taką stroną internetowa powinny uzyskiwać ważne informacje na temat samej firmy czy też oferowanych produktów, ale też informacje te powinny być podawane w odpowiedni, dostosowany do grupy docelowej sposób, w innym razie promocja facebook nie będzie już tak skuteczna. Wracając do segmentacji rynku, o której to była mowa już praktycznie na samym początku. Otóż dzięki możliwościom jakie daje facebook bardzo szybko można wyodrębnić określoną grupę odbiorców i do nich to właśnie kierować swoje reklamy na facebooku. Takie reklamy czasem okazać mogą się nieco droższe od tych zamieszczanych na zwykłych stronach internetowych jednak skuteczność jaką mają reklamy facebook jest określana na dosyć wysoką.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz