Portale społecznościowe: co warto o nich wiedzieć?

Portale społecznościowe: co warto o nich wiedzieć?Portale społecznościowe cieszą się ogromną popularnością wśród Internautów z całego świata. Są osoby, które zakładają konto na więcej niż jednym portalu. Takich, którzy nie mają żadnego jest bardzo mało.

Co to jest portal społecznościowy?

To rodzaj internetowego serwisu tworzone przez osoby o zbliżonych zainteresowaniach. Portale społecznościowe nie służą jednak wyłącznie do spotkań osób, które łączą podobne zainteresowania. Są one obecnie wykorzystywane także do poznawania nowych ludzi. Osoby udzielające się na portalu społecznościowym komunikują się ze sobą korzystając z kilku możliwości. Mogą porozumiewać się ze sobą za pośrednictwem komunikatora, za pośrednictwem czatu lub listy dyskusyjnej.

Historia portali społecznościowych

Spośród ogromnej liczby użytkowników portali społecznościowych na pewno niewielki odsetek stanowią osoby, które wiedzą jak zaczęła się ich historia. Już w latach 90. XX wieku w Stanach Zjednoczonych rozpoczął działalność pierwszy portal społecznościowy. Był on miejscem, który umożliwiał ponowne nawiązanie kontaktu pomiędzy uczniami jednej szkoły albo uczelni wyższej. Podobny portal bardzo szybko powstał także w naszym kraju.

Jakie są rodzaje portali społecznościowych?

Obecnie użytkownicy Internetu mogą wybierać spośród bardzo dużej liczby różnorodnych portali. Nie brakuje wśród nich portali mających ogólny charakter, portali branżowych jak też i takich, które są skierowane do konkretnych użytkowników. Każdy z nich ma różną liczbę użytkowników.

Facebook: jeden z portali

Wśród różnych rodzajów portali społecznościowych największą liczbą użytkowników może pochwalić się Facebook. Serwis ten zaczął działać w 2004 roku. Korzystali z niego początkowo tylko studenci jednej z uczelni na terenie Stanów Zjednoczonych. Był bardzo wśród nich popularny, udostępniono go więc także innym internautom. Obecnie z tego portalu społecznościowego korzystają nie tylko bardzo młodzi ludzie. Wśród użytkowników są także osoby, które 18 urodziny miały już bardzo dawno temu.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz