Program partnerski na blogu

Program partnerski na bloguJak najbardziej można reklamować programy partnerskie na swoim blogu. Chociaż trzeba robić to w umiejętny sposób, z rozmysłem.

W żadnym razie nie może dojść do takiej sytuacji, w której po prostu będziemy reklamowali byle co, bo nasi czytelnicy są generalnie przywiązani do naszego bloga, więc jeżeli „wciśniemy” im jakiś gniot, to z całą pewnością nie będą zadowoleni. Nasza reputacja będzie o wiele gorsza, a do tego z całą pewnością nie chcielibyśmy nigdy dopuścić.

Bez przesady

Kolejna przestroga jest mianowicie taka, że pod żadnym pozorem nie może dojść do takiej sytuacji, w której blog będzie jedną wielką reklamą. Jasne, chcemy zarobić, przecież takie mamy czasy, iż bez zarobku nie zajedziemy zbyt daleko. W naszym interesie jest jednak to, aby nie wrzucać na bloga zbyt wielu reklam, bo czytelnicy uznają, iż coś jest nie tak. Zresztą nie chodzi nawet o ich wrażenia, a najzwyczajniej w świecie o to, że przecież uodpornią się na reklamy, i tyle będzie z zarobku.

Sprawdź również https://www.salesmedia.pl/

Grupa docelowa

Gdy będziemy szukali czegoś odpowiedniego do reklamowania, zwracajmy uwagę na przede wszystkim swoją grupę docelową. Nawet najwspanialszy program partnerski, który oferuje bardzo wysoką prowizję, nie da nam godziwych pieniędzy – ba, nie da nam nawet złotówki, jeżeli nie będziemy w stanie trafić do odpowiednich ludzi. Przykład – reklamowanie e-papierosów na blogu dotyczącym podróżowania. Chyba każdy zgodzi się z tym, że takie połączenie jest bardzo kontrowersyjne. Nawet nie chodzi o kontrowersję, a po prostu o to, że naszych czytelników nie bardzo interesują akurat e-papierosy. A znowu nie jesteśmy portalem internetowym, który jest odwiedzany każdego dnia przez kilka milionów osób, wśród których znajdują się przedstawiciele wszystkich grup społecznych. W skrócie – na blogu można zarabiać, programy partnerskie nadają się ku temu wprost idealnie. Trzeba to jednak robić z głową, ale w sumie chyba nikt nie spodziewał się, iż odpowiedź może być inna? Programy partnerskie nie są wyjątkiem, trzeba się postarać, aby coś zarobić.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz