Prowadzenie kadr i płac powierz specjalistom

Prowadzenie kadr i płac powierz specjalistom

Każde przedsiębiorstwo, które zatrudnia pracowników, musi prowadzić dokumentację pracowniczą oraz rozliczenia związane z wynagrodzeniami oraz ubezpieczeniem społecznym. W wielu firmach osobą odpowiedzialną za dział kadr i płac jest zatrudniony do tego specjalista, lecz coraz częściej firmy decydują się na outsourcing kadrowo-płacowy.

Prowadzenie kadr i płac powierz specjalistomPowierzenie spraw pracowniczych zewnętrznej firmie jest bardzo dobrym rozwiązaniem zwłaszcza w przypadku niewielkich przedsiębiorstw, którym nie opłaca się tworzenie kolejnego etatu dla osoby zajmującej się kadrami i płacami. Z pomocy firmy outsourcingowej chętnie korzystają też przedsiębiorstwa, u których występuje częsta wymiana pracowników, co związane jest z szeregiem obowiązkowych formalności.

Outsourcing kadr i płac sprawdza się zarówno w dużych, jak i małych firmach. Zaletą takiego rozwiązania jest nie tylko obniżenie kosztów związanych z brakiem konieczności zatrudniania specjalisty na etat. Należy bowiem wziąć jeszcze pod uwagę fakt, że firmy outsourcingowe zapewniają fachową obsługę, opartą na aktualnie obowiązujących przepisach. Pracownicy takich firm są regularnie szkoleni, śledzą zmiany w uregulowaniach prawnych i dzięki temu pozwalają uniknąć przedsiębiorcy różnych problemów urzędowych.

Prowadzenie kadr i płac przez zewnętrzna firmę może obejmować różny zakres usług, w zależności od indywidualnych potrzeb danego przedsiębiorstwa. Najczęściej usługi te dotyczą prowadzenia teczek pracowniczych, obsługi umów z pracownikami, w tym ich rozwiązywania i wystawiania świadectw pracy, ewidencji urlopów, naliczania wynagrodzeń i sporządzania listy płac, a także rozliczeń zobowiązań wobec ZUS, zaliczek na podatek dochodowy i sporządzanie stosownych deklaracji.

Przeczytaj też: kadry płace na zewnątrz

Podobne wpisy:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz