Rozwody, prawo rodzinne i opiekuńcze

Rozwody, prawo rodzinne i opiekuńcze

Prawo rodzinne i opiekuńcze to niesamowicie istotny element prawa cywilnego. Jest ono niezbędne zwłaszcza podczas coraz częstszych w dzisiejszych czasach rozwodów.

Rozwody, mimo ich wzrastającej liczby, wciąż nie są normą i stanowią ciężkie doświadczenie zarówno dla rozwodzących się małżonków, jak i – jeżeli posiadają – dziecka.

Warszawa to miasto, które przoduje pod względem zawieranych rozwodów, ale nie można również odmówić mu profesjonalizmu w dziedzinie prawa i przestrzegania prawa rodzinnego i opiekuńczego.
Zobacz: rozwody Warszawa

Niełatwe przeżycie

Rozwód to niełatwe przeżycie, dlatego należy starać się, by zajmowało jak najmniej energii i czasu wszystkich jego uczestników, a przede wszystkim dziecka. Prawo rodzinne i opiekuńcze ma na względzie przede wszystkim dobro najmłodszych i dba, by rozwód odbił się na psychice dziecka w jak najmniejszym stopniu.
W małżeństwach bezdzietnych rozwód jest dużo prostszy, a jeśli przy okazji posiada się intercyzę, zaś jego inicjatywa wyszła od obu stron – jest krótką, jednorazową formalnością. Szczególnie ciężkim przypadkiem rozwodu jest taki z dziećmi, bez rozdzielności majątkowej i do tego wychodzący z inicjatywy tylko jednego partnera – wówczas taka sprawa rozwodowa może ciągnąć się nawet latami.

Prawo rodzinne i opiekuńcze

Rozwody, prawo rodzinne i opiekuńczePrawo rodzinne i opiekuńcze stara się, by takie sytuacje miały miejsce jak najrzadziej, jednak nie zawsze można tego uniknąć. Warto więc zawierać małżeństwa dojrzałe i z głową, przed ślubem spojrzeć nie tylko sercem, ale i rozsądkiem, by uniknąć później bolesnego rozczarowania i masy formalności związanych z rozwodem. Dbajmy również o dzieci i nigdy nie traktujmy posiadania dziecka jako próby zatrzymania przy sobie partnera, bo to największa krzywda, jaką można wyrządzić swojemu potomkowi. Dziecko powinno być celem, nie środkiem, a prawo rodzinne i opiekuńcze dba o to, by właśnie tak się stało.

Podobne wpisy:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz