Salon – centrum domu

Salon - centrum domuSalon to część reprezentacyjna każdego domu, czy mieszkania. Należy zatem tak projektować to pomieszczenie, aby odpowiadało naszym potrzebom i było przyjazne do przebywania dla innych. W salonie przebywamy wspólnie z dziećmi, czy bliskimi, w salonie organizujemy przyjęcia, zapraszamy znajomych na drinka, czy urządzamy wieczory kinowe.

Serce domu

Salon pełni różne funkcje, jest często bawialnią, jadalnią, jeśli nie posiadamy osobnego pomieszczenia, jest centrum kinowym, czasem może być również sypialnią, dla kogoś kto u nas nocuje. Musimy zatem pamiętać o dobrym rozplanowaniu tego pomieszczenia. W salonie musi znaleźć się miejsce do siedzenia w postaci wygodnej kanapy, foteli, czy zestawu wypoczynkowego np. wielkiego narożnika. Jeśli w salonie planujemy zjadać posiłki musimy znaleźć miejsce na stół i krzesła, jeśli jesteśmy miłośnikami filmów – miejsce na telewizor i kino domowe. Czasem w salonie pracujemy, przyda się zatem miejsce na laptopa i przechowywanie dokumentów, często salon jest miejscem gdzie przechowujemy różne rzeczy – warto zatem zastanowić się gdzie będziemy je trzymać. Salon powinien być miejscem, gdzie wygodnie i komfortowo nam się przebywa.

Wystrój salonu

Musimy zatem pomyśleć o wystroju. Nie warto wprowadzać wielu elementów niepasujących do siebie, gdyż w ten sposób tworzymy chaos. Najlepszym rozwiązaniem jest dekoracyjna ściana, która nie tylko cieszy oko, ale wprowadza do naszego salonu wyjątkowy, wybrany przez nas klimat. Ścianę możemy pomalować na kontrastowy kolor i powiesić na niej telewizor, możemy stworzyć galerię obrazów, galerię naszych ulubionych zdjęć, czy powiesić fototapetę. Zwłaszcza fototapeta to aktualnie dobre rozwiązanie dekoracyjne. Wybór wśród modeli i różnych motywów jest ogromny, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Możemy wybrać motyw kwiatowy, zwierzęcy, lub wybrać fototapetę bardzo nowoczesną w graficzne wzory. Wszystko zależy od naszego gustu i upodobań. Dekoracyjna ściana tworzy klimat w pomieszczeniu i z pewnością spodoba się naszym znajomym i bliskim.

Podobne wpisy:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz