Serwisy społecznościowe: Twitter

Serwisy społecznościowe: TwitterOgromną popularnością wśród użytkowników Internetu cieszą się dzisiaj serwisy społecznościowe. Jest ich obecnie spora liczba. Wśród nich jest także Twitter.

Jak działa serwis?

Osoby, które chcą korzystać z możliwości serwisu, które chcą zamieszczać na nim wpisy muszą się na nim zarejestrować. Dopiero po zarejestrowaniu się można wysyłać i odczytywać krótkie wiadomości nazywane tweetami. Twitter udostępnia swoją stronę www także w języku polskim, rejestrując się nie napotkamy więc na żadne problemy. Wiadomości, które zostaną umieszczone na Twitterze będą widoczne na naszym profilu. Informacje umieszczone w profilu powinny być dla innych użytkowników atrakcyjne. Dlatego wiele osób umieszcza w nim także swoje zdjęcie profilowe. Wiadomości są widoczne również dla innych użytkowników obserwujących nasz profil. Twitter daje również możliwość tagowania. Wiadomości można pisać zarówno przez stronę www, jak również wysyłając SMS czy za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Różnice pomiędzy Twitterem a Facebookiem

Ideą twórców Twittera było, aby służył on do szybkiej wymiany informacji. Stąd też wpisy na Twitterze muszą być bardzo krótkie. Jeden wpis może składać się tylko ze stu czterdziestu znaków. Stąd też bardzo często obok wpisów pojawiają się także linki, które przenoszą użytkownika na bloga, stronę sklepu internetowego czy do innego portalu społecznościowego. Na początku korzystania z Twittera możemy mieć trudności z dokonaniem tak krótkiego wpisu. Z czasem jednak dojdziemy do wprawy i nasze wpisy będą zawierać naprawdę bardzo dużo wartościowych informacji.

Popularność Twittera

Działający od 2006 roku Twitter jest jednym z bardziej popularnych serwisów społecznościowych. Konta na tym serwisie mają osoby prywatne, dziennikarze, publicyści, politycy. Serwis jest miejscem, w którym komentują bieżące wydarzenia polityczne w kraju i na świecie. Służy także do prezentowania poglądów na dany temat.

Z serwisów społecznościowych korzysta mnóstwo użytkowników Internetu. Twitter to jeden z nich.

Podobne wpisy:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz