Twitter: jeden z wielu serwisów społecznościowych

Twitter: jeden z wielu serwisów społecznościowychKiedy mówimy o Internecie oraz jego wpływie na nasze życie, nie możemy zapomnieć o serwisach społecznościowych. Cieszą się one obecnie ogromną popularnością. Dzisiaj korzystają z nich nie tylko młodzi ludzi. Serwisów społecznościowych jest całe mnóstwo. Jednym z nich jest Twitter. Przyjrzyjmy mu się nieco bliżej.

Jak działa Twitter?

Aby mieć dostęp do możliwości, jakie daje serwis, należy przede wszystkim się zarejestrować. Dopiero wówczas możemy wysyłać oraz odczytywać tweety, czyli krótkie wiadomości tekstowe. Wyświetlane są one na profilu autora wiadomości. Co ważne, widzą je również użytkownicy, którzy zdecydowali się obserwować dany profil. Twitter został skonstruowany tak, aby możliwe było tagowanie. Daje także możliwość odpowiadania innym użytkownikom. Wiadomości na Twitterze można pisać poprzez stronę www, aplikację mobilną bądź – o czym mało kto pamięta – za pośrednictwem SMS – ów.

Krótka historia

Twitter może pochwalić się już przeszło dziesięcioletnią historią. Powstał 21 marca 2006 roku. Został założony przez Jacka Dorseya, Ev Williamsa, Noaha Glassa i Biza Stone’a. Początkowo nosił nazwę Odeo. Ciekawostką jest fakt, że szeregi Twittera zasilał Kevin Systrom, który jest prezesem oraz współzałożycielem innego serwisu społecznościowego – Instagrama.

Ataki hakerskie

Twitter wzbudza ogromne zainteresowanie hakerów. W połowie lipca 2009 miał miejsce pierwszy atak, który skończył się kradzieżą dokumentów obrazujących działalność serwisu. Kolejny miał miejsce niewiele później, bo 7 sierpnia tego samego roku. W tym wypadku atak skutkował aż dwugodzinną przerwą w działaniu serwisu. Kolejny atak miał miejsce 18 grudnia również 2009 roku. Do ataku przyznała się „Irańska Cyberarmia”.

Moda na Twittera

Ten serwis społecznościowy zyskał ogromną popularność. Co ważne, wykorzystują go nie tylko osoby prywatne. Chętnie z Twittera korzystają politycy, dziennikarze oraz publicyści. Twitter służy wówczas do prezentowania własnych poglądów i własnego stanowiska odnośnie konkretnych wydarzeń mających miejsce zarówno w kraju, jak i na świecie.

Podobne wpisy:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz