Ubezpieczenia samochodów: co warto wiedzieć o polisie assistance?

Ubezpieczenia samochodów: co warto wiedzieć o polisie assistance?

Polisa od odpowiedzialności cywilnej jest podstawowym, najważniejszym dla właściciela samochodu rodzajem ubezpieczenia. Oprócz ubezpieczenia OC właściciele samochodów w Polsce mogą wykupić szereg ubezpieczeń dobrowolnych. Dobrowolne ubezpieczenie samochodu to na przykład polisa assistance. To ubezpieczenie pomocowe. W różnych nieprzewidzianych sytuacjach posiadacze tego ubezpieczenia mogą liczyć na pomoc towarzystwa ubezpieczeniowego, które sprzedało im polisę. Ubezpieczenie assistance może przydać się zarówno w czasie podróży po Polsce, jak i poza jej granicami.

Na jaką pomoc można liczyć?

Zakres pomocy udzielonej przez towarzystwo ubezpieczeniowe posiadaczowi polisy assistance może być bardzo różny. Osoba, która posiada dobrą polisę assistance nie pozostanie bez pomocy w sytuacji, gdy jej samochód w czasie podróży ulegnie awarii. Polisa może zapewniać także pomocy, gdy nagle skończy się w baku paliwo. Dobra polisa assistance powinna gwarantować naprawę zepsutego samochodu na miejscu zdarzenia, a jeśli naprawa nie jest możliwa na miejscu zdarzenia, powinna zapewniać pokrycie kosztów holowanie lub holowanie zepsutego samochodu do najbliższego warsztatu samochodowego. Wybierając polisę assistance warto wybrać taką, która na czas naprawy samochodu zapewni nam możliwość korzystania z pojazdu zastępczego. Za granicą możemy otrzymać pomoc tłumacza.

Jaki zakres polisy wybrać?

Polisa assistance powinna zapewniać bardzo szeroki zakres pomocy. Te, które wymieniliśmy wyżej to zaledwie kilka przykładów. Na pewno powinniśmy kupując ubezpieczenie assistance sprawdzić, czy towarzystwo ubezpieczeniowe udzieli nam pomocy tylko w kraju, czy także za granicą. Oczywiście, polisa gwarantująca pomoc za granicą nie jest nam potrzebna, gdy podróżujemy tylko po Polsce. Jeśli jednak mamy w planach podróże po Europie to pamiętajmy, że w przypadku holowania ubezpieczyciele stosują limity. Są one różne w Polsce, a różne poza granicami.

Ubezpieczenie assistance może mieć bardzo różny zakres. Łatwo można dopasować je do własnych potrzeb.

 

Podobne wpisy:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz