Węgiel workowany. Wygodniejszy i tańszy

Węgiel workowany. Wygodniejszy i tańszyWęgiel workowany czy jednak luzem? Przed każdym sezonem grzewczym u wielu osób pojawia się ten dylemat. Jest on jednak tylko pozorny. W praktyce wybór jest bowiem prosty.

Na pierwszy rzut oka wszystko wydaję się proste. Węgiel luzem jest po prostu dużo tańszy. Różnica może sięgać nawet kilkudziesięciu złotych na jednej tonie, co dla wielu osób, które kupują węgiel na cały sezon grzewczy, jest poważnym argumentem za węglem luzem. Jednak to właściwie jedyna zaleta tego typu węgla. Węgiel workowany ma ich dużo więcej, a dodatkowo na dłuższą metę okazuje się dużo bardziej wydajny, a tym samym oszczędny.

Różnice

Pierwszą różnicę zauważymy w pakowaniu oraz rozpakowaniu węgla. Ten transportowany luzem przede wszystkim koszmarnie brudzi. Brudny będzie nie tylko samochód, którym będziemy wieźć węgiel, ale też podjazd i oczywiście miejsce, w którym węgiel będziemy składować. Dodatkowo przy każdym przesunięciu węgla, pojawia się pył, który nie tylko brudzi wszystko dookoła, ale jest też szkodliwy dla zdrowia. Pył ten czyści się niezwykle trudno, gdyż jest on na tyle mały, że dostanie do najmniejszych nawet szczelin. Jeśli zatem chcemy oszczędzić sobie nerwów i pracy, która też jest kosztem, to lepszym wyborem będzie węgiel workowany.

Dodatkowo kupując już węgiel spakowany, jesteśmy w stanie zaoszczędzić wiele miejsca. Przede wszystkim można go składować wszędzie. Nie musimy zajmować całej piwnicy, a miejsce składowania opału możemy wyprowadzić z budynku na powietrze. Węgiel w workach może bowiem leżeć na zewnątrz i niestraszne mu są ani mrozy, ani deszcze czy też inne niesprzyjające warunki atmosferyczne. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoszczędzić na powierzchni, która może być wykorzystana w dużo efektywniejszy sposób. Dodatkowo węgiel w workach zajmuje dużo mniej miejsca. Węgiel luzem jesteśmy zmuszeni po prostu rozsypać na podłodze. Tymczasem worki jesteśmy w stanie wygodnie i elegancko ustawić koło siebie. Można je też kłaść na sobie, co pozwala nam zmniejszyć powierzchnie wykorzystaną przez skład opału.

Zobacz: https://www.wegielsztygar.pl/pol_m_SKLEP-153.html

Podobne wpisy:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz