Wybór właściwego magazynu.

Wybór właściwego magazynu.Wynajem magazynów to dla większości firm kosztowna i dolegliwa operacja logistyczna, która niewłaściwie przeprowadzona może zakłócić funkcjonowanie przedsiębiorstwa i narazić nas na poważne straty finansowe.

Zanim wynajmiemy powierzchnie magazynową powinniśmy zastanowić się jakiego konkretnie magazynu potrzebujemy. Nie chodzi tylko o jego powierzchnie ale też o to czy ma być to pomieszczenie ocieplane, zamknięte czy też plac magazynowy. Wyboru dokonujemy przez pryzmat produktów jakie będą przechowywane w magazynie. Jeżeli są to na przykład materiały budowalne czy samochody to nie wymagają one szczególnej dbałości i dobrze zniosą zmienne warunki atmosferyczne. W przypadku delikatniejszych towarów konieczne jest aby magazyn był odpowiednio ocieplony i osłonięty od wiatru.

Sprawdź również https://www.warehouses.pl/pl/

Kolejnym elementem na który powinniśmy zwrócić uwagę to lokalizacja magazynu. Najkorzystniej jest jeśli będzie on się mieścił w pobliżu dobrze zorganizowanej infrastruktury drogowej, a w przypadku kiedy zajmujemy się handlem międzynarodowym, blisko portu lotniczego lub morskiego. Wybór korzystniej lokalizacji pozwoli nam zaoszczędzić na kosztach transportu i da szansę potencjalnym na stosunkowo proste dotarcie do naszej siedziby. Oczywiście najlepsze lokalizację kosztują najdrożej, dlatego tak istotna jest kalkulacja kosztów związanych z wynajęciem magazynu w stosunku do oszczędności jakie jesteśmy w stanie osiągnąć. Bardzo ważne jest to aby nasz nowy magazyn był zlokalizowany jak najbliżej siedziby firmy. Oznacza to kolejne oszczędności pieniędzy i czasu.

Powinniśmy mieć pełną świadomość, że wynajem magazynu wiąże się z koniecznością ponoszenia dodatkowych kosztów, które dotąd nie dotykały naszej firmy. Przede wszystkim będziemy zmuszeni płacić comiesięczny czynsz związany z wynajęciem powierzchni. To także koszty związane z zatrudnieniem dodatkowych pracowników, którzy zapewnią bezproblemową obsługę magazynu. Musimy tez rozważyć jakie maszyny usprawniające prace będą nam potrzebne. Ostatecznie jest jeszcze koszt samej przeprowadzki.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz