Żabka Polska

Żabka Polska

Sklep Żabka jest jedną z największych sieci wśród niewielkich sklepów spożywczych. Jest to typ sklepów convenience. Przedmiotowa sieć działa w Polsce oraz w Czechach. Funkcjonowanie sklepów odbywa się na zasadach ajencji. Jest to przedsiębiorstwo, które zdobyło pozycję lidera wspomnianego wyżej segmentu sprzedaży. Główna centrala znajduje się w Poznaniu.

Z historii Żabki

Omawiana sieć została stworzona w 1998 roku. Założycielem był były właściciel przedsiębiorstwa, które funkcjonowało pod nazwą Elektromis, czyli Mariusz Świtalski. Obecnie sieć obsługiwana jest przez trzy Centra Logistyczne: w Plewiskach (koło Poznania), Tychach oraz Nadarzynie (koło Warszawy). Na dzień dzisiejszy w Polsce znajduje się ponad 3,5 tysiąca sklepów Żabka.

Żabka…

Jest ciągle rozwijającą się firmą. W latach 2015-2017 planowane jest otwarcie ponad 1500 nowych sklepów, co może być szansą dla nowych ajentów, by dołączyć do Żabka Polska!!! Oznacza to, że średnio zakładane jest dwa sklepy dziennie.

Co było…

Tylko w roku 2014 Żabka przejęła sieci handlowe, których obroty wynosiły ponad 500 milionów złotych. Sieć ciągle się rozwija i przyciąga nowych klientów.

Przedmiotowa sieć funkcjonuje na zasadach ajencji. Oznacza to, że osoby posiadające „smykałkę” do interesów mogą uzyskać znaczną pomoc w otworzeniu sklepu. Z takiej szansy skorzystało już wielu przedsiębiorców, o czym można przeczytać w dziale „ajent żabki opinie”.

Ajent sklepu Żabka będzie mógł skorzystać z wszechstronnych szkoleń. Szkolenia te uczą przede wszystkim pozyskiwania klientów, a także wskazują metody pozwalające profesjonalnie prowadzić sklep.

Przedstawiciele sieci Żabka organizują niezobowiązujące spotkania, na których przedstawiają wszystkie warunki i zasady ajencji. Pomagają w formalnościach. Są to osoby posiadające nie tylko wiedzę, ale także długoletnie doświadczenie.

Na czym polega prowadzenie Żabki na zasadach ajencji?

Jest to prowadzenie działalności, która polega na zasadzie dzierżawy od sieci Żabka. Sieć dostarcza produkty, określa promocje oraz sposoby ustawiania towarów na półkach sklepowych, natomiast ajent Żabki odpowiada za prowadzenie sklepu i jego wyniki finansowe.

Podobne wpisy:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz