Zakupy w sieci i bezpieczeństwo

Zakupy w sieci i bezpieczeństwo

W obecnym czasie bardzo dużo ludzi robi zakupy w sieci. Jednak mało, kto nie, jak są chronione dane osobowe, które rzeczywiście są bardzo istotne. Dlatego organizowane są szkolenia abi, które maja na celu wyuczenie ludzi, którzy zajmują się ochroną danych osobowych, jak mają to robić, żeby były one rzeczywiście chronione.

Nie jest to proste, dlatego potrzebne są szkolenia, które nauczą poszczególne osoby, jak to zrobić, żeby działało tak, jak trzeba. Oczywiście możemy sami próbować to chronić, jednak bez odpowiedniej wiedzy, ktoś, kto z łatwością dostaje się do danych może je przechwycić i zrobić z nich użytek.

Hosting danych osobowych

W firmach potrzebny jest hosting danych osobowych, na których będą owe dane przechowywane. Nie jest to wcale takie proste, ponieważ administrowanie danymi i dobre zabezpieczenia hostingu, są potrzebne, żeby można było być pewnym, że dane są bezpieczne. Naturalnie sam hosting nawet dobrze zabezpieczony, nie jest jeszcze pewniakiem, ponieważ wiele jeszcze zależy od osoby, które administruje ów hosting. Czasem, bowiem owe dane są przez nieuczciwego administratora sprzedawane i solidne zabezpieczenie hostingu nie ma tu nic do rzeczy. Warto o tym wiedzieć, ponieważ jest to bardzo istotna sprawa, kto zarządza danymi i jak bardzo uczciwie do tego podchodzi.

Administrator bezpieczeństwa informacji

Bardzo ważne jest w firmie, żeby administrator bezpieczeństwa informacji był osobą wiarygodną, żeby nie było sytuacji, że mamy spory problem z danymi, ponieważ wyciekły i ktoś dostał się do ważnych informacji dotyczących firmy. Jest to często o tyle niebezpieczne, ponieważ do danych nie dostają się przypadkowe osoby, gdyż, jeśli ktoś się stara dostać się do konkretnego miejsca, do konkretnych danych, robi to w wiadomym dla siebie celu. Przede wszystkim, dlatego, że ktoś owe dane chce wykorzystać, niekoniecznie dobrze. Często, bowiem do naszych danych, dostają się ludzie, którzy zamierzają zasypać nas ofertami innych sklepów, bez naszej zgody, lub wykorzystać do dostania się do naszego konta, żeby zrobić z nim porządek, w rozumieniu jego samego a nie naszym.

Podobne wpisy:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz