Zdobienie ścian

Zdobienie ścianMoment w których każdy z nas chciałby, aby nasz dom wyróżniał się na tle pozostałych, jest momentem krytycznym, w którym wszystko się zmienia. Zaczynamy szukać w jaki sposób możemy zmienić wnętrze naszego domu tak, aby spełniało nasze oczekiwania.

W aranżacji wnętrza bardzo ważne jest to, aby odpowiednio dobrać kolor ścian do danego typu pomieszczenia. Kolorystyka w sypialni powinna być spokojna i stonowana, natomiast w pokoju wypoczynkowym może być bardziej krzykliwa i odważna. Jeżeli nie czujemy się na siłach samemu dobrać odpowiednie kolory, możemy poszukać pasujących nam informacji w internecie lub udać się po poradę do specjalisty.

ZDOBIENIE ŚCIAN

Nawet najbardziej wyszukane i oryginalne ozdoby mogą zepsuć wnętrze jeżeli nie zostaną ustawione w odpowiednim miejscu i w odpowiedniej kombinacji. Dobrym pomysłem wydaje się być stworzenie punktu centralnego na ścianie wokół którego umiejscowione zostaną inne dodatki. Takim punktem może być na przykład kominek, lustro, czy antyrama ze zdjęciami. Następnie należy w sposób dla siebie odpowiedni umieścić mniejsze obrazy czy zdjęcia wokół punktu centralnego. W zależności od naszego trybu życia, różnie te elementy będą umiejscowione. Osoby, których życie jest ułożone i są głowami rodzin, z pewnością z większą chęcią postawią na prostotę, regularne linie oraz porządek na ścianie. Natomiast ludzie szaleni, dopiero wchodzący w dorosłe życie będą kombinować z dodatkami dotąd, aż ich miejsce na ścianie nie będzie na tyle szalone i niepoukładane jak ich własne życie.

MALOWANIE

Malowanie ścian we wzory także jest świetnym stylistycznym zabiegiem, dzięki któremu można odświeżyć wygląd w domu. Na ścianach w salonie ciekawie wyglądają namalowane ramki, w którym można umieścić nieoprawione zdjęcia czy obrazy, natomiast w kuchni z pewnością sprawdzą się różnorodne motywy przypraw, kawy czy alkoholu. Wbrew pozorom takie zabiegi nie są trudne i nie wykraczają poza możliwości zwykłych ludzi, dzięki dostępności specjalnych szablonów do malowania.

Podobne wpisy:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz