Zdrowe i piękne zęby

Zdrowe i piękne zęby

Stomatologia estetyczna oferuje dla swoich pacjentów naprawdę wiele interesujących rozwiązań. Warto się z nimi wszystkimi zapoznać i wiedzieć dokładnie, co może zaoferować tutaj wszystkim sprawdzony stomatolog, który zajmuje się protetyką oraz innymi pracami związanymi z poprawą stanu i wyglądu uzębienie. Istnieje wiele narzędzi terapeutycznych i warto się z nimi dzisiaj zapoznać w sposób bardzo dokładny.

Dobrzy specjaliści z zakresu stomatologii estetycznej oferują swoim pacjentom bezbolesne wykonywanie uzupełnień uzębienia, montaż mostków, koron oraz wszczepianie implantów zębów. Proces przygotowania pacjenta jest wieloetapowy i konieczne w tym miejscu okazuje się staranne przygotowanie elementów protetycznych i pacjenta do zabiegu.

Jak wygląda wszczepianie implantu?

Implant jest wykonywany najczęściej z tytanu, który pokryty jest porcelanową koroną. Ma ona gwarantować nie tylko dobry wygląd zębów, ale i długi okres przeżycia implantu zębowego. Zabieg poprzedzony jest badaniem stanu uzębienia, weryfikacją z użyciem pantografu oraz innych technik diagnostyki stomatologicznej. Bardzo istotne jest przeprowadzenie uprzedniego leczenia zachowawczego uzębienia, które obejmować musi w pierwszej kolejności takie działania, jak choćby dokładny przegląd, uzupełnienie ubytków oraz leczenie kanałowe. Sam zabieg implantacji jest stosunkowo prosty i opiera się na inwazyjnym osadzeniu nasad implantów i licówki w kościach szczęki oraz żuchwy. Po weryfikacji poprawnego umiejscowienia tytanowych elementów, na ich końcach umieszcza się porcelanowe korony zębowe. Do implantów należy się przyzwyczaić i w razie konieczności przeprowadzić konieczne poprawki, dlatego też po zabiegi implantacji przeprowadza się okresowe kontrole oraz kalibracje.

Konsekwencje montażu implantów

Montaż implantów pozwala na bardzo komfortowe korzystanie z kompletnego zestawu uzębienia, dając nie tylko możliwość żucia, ale i poprawiając wygląd pacjenta, który może na nowo cieszyć się pięknym uśmiechem. Zabiegi nie są trudne i warto się jego podjąć!

Podobne wpisy:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz